Endüstriyel Mutfak

endüstriyel mutfak

ENDÜSTRİYEL mutfak

MAGAZAMIZ İletisim

Endüstriyel mutfak

; paslanmaz çelikten imal edilmiş olan genelde ticari işletmelerin kullandığı boyutları büyük olan mutfak gereçlerinden oluşur. Farklı kullanımlara uygun olan bu mutfaklar için farklı projeler mevcuttur. İşletmelerin mutfak ihtiyacını karşılama noktasında endüstriyel mutfak sektörü çok önemlidir. Uzun kullanım ve dayanıklılık esas olduğu için bu ürünler tercih edilir. Endüstriyel mutfak oldukça fazla ürün grubunu içinde barındıran hemen hemen bütün mutfak ürünlerine yanıt verebilen ürünleri içerir.Bu doğrultuda binlerce ürün seçeneğinin yer alabildiği ürün gamında. Endüstriyel mutfak denilince akıllara aşağıdaki mutfak tipleri gelmektedir:

 1. Fırın Endüstriyel Mutfağı
 2. Otel Endüstriyel  mutfağı
 3. Restoran Endüstriyel mutfağı
 4. Bar  Endüstriyel mutfağı
 5. Askeri tesis Endüstriyel mutfağı
 6. Pastane Endüstriyel mutfağı
 7. Okul Endüstriyel mutfağı
 8. Hastane Endüstriyel mutfağı
 9. Yurt Endüstriyel mutfağı
 10. Catering Endüstriyel mutfağı
 11. Gemi Endüstriyel mutfağı
 12. Dinlenme tesisi Endüstriyel mutfağı
 13. Cafe Endüstriyel Mutfağı
 14. Bar Endüstriyel Mutfağı

Sektörde teknolojik gelişmeler ile alakalı olarak birlikte değişim göstermektedir. Bu açıdan değerlendirdiğimizde sektörün ülkemizde oldukça gelişmiş olduğunu söyleyebiliriz. Kafeterya  gibi farklı ekipmanların üretim kalitesinin çok daha nitelikli olması yemek yapım işlerinin çok daha nitelikli olması noktasında önemli kazanımları bulunan bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sektör bizlere daha çok sanayi tipi mutfak tabirini akıllara getirir.Mutfaklar günlük kullanıma uygun aletlerden çok daha büyük ve farklı ürünlerdir. Bu durum hem bu tip mutfaklar için üretilen ekipmanların büyüklüğüyle alakalı olmaktadır hem de ekipmanların kullanım özellikleriyle doğrudan ilgili olmaktadır. Bu sayede Örneğin Fırınlar , Pişiriciler , Soğutma Grupları   , Bulaşıkhane  ev tipi ürünlerden çok daha farklı ve profesyonel ürünler olarak karşımıza çıkmaktadırlar.

Her sektöre uygun endüstriyel mutfak kurmak için öncelikle mutfak ve servis mutfağı kurulacak mahallin görülmesi gerekmektedir. Duvar ölçüleri  alınırken kolonlar, kirişler, su, elektrik, baca, tesisat, pencere ve kapılar göz önünde bulundurularak dikkatli vaziyette alınmalıdır.

Proje ve fiyat onaylandığında anlaşma şekline uygun vaziyette mutfak malzemeleri imalatına başlanabilir. Mutfak mahalli mutfak gereçlerinin montajına uygun haldeyse montajları yapılarak endüstriyel mutfak kurulmuş olur.

Raf Sistemleri

Raf Sistemleri geniş çalışma ağı olan sektördendir. Kullanım alanları Market Raf , Eczane raf, Nalbur raf gibi aklınaza gelecek her yerde kullanıbilen geniş kullanım alanı olan sistemlerdir.